0

Fiber Altyapı sorgulama

Fiber İnternet
Paylaş

Altyapınız Ne Kadar Hızı Destekliyor?

Adresinizde ne kadar hız alabileceğinizi öğrenmek çok kolay! Plusnet internet altyapı sorgulama sistemiyle sadece adres bilginizle alabileceğiniz maksimum hızı ve fiber altyapı durumunu kolayca sorgulayın. Hız testi mevcut paketinizin hızını ölçer. Altyapı Sorgulama ise adresinizde aslında desteklenen ve sizin ulaşabileceğiniz maksimum hızı gösterir. Plusnet internet altyapı sorgulama sistemiyle sadece adres bilginizle adresinizde alabileceğiniz maksimum hızı, saha dolabı veya santrale olan mesafenizi, fiber altyapı durumu ve port durumunu hemen sorgulayın.

Altyapı sorgulama sonucunda çıkan sonuç ne kadar doğru?

Sorgulama sonucunda verilen bilgiler yaklaşık değerlerdir. Gerçek kullanım esnasında bu kapasiteyi kullanmanız her zaman mümkün olmayabilir. Hızınız şebeke altyapısı, bina/hane içi kablo tesisatınız, bölgenizdeki hatların yoğunluğu, sunucuların veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Altyapı sorgulama sonucunda çıkan sonuç kaç olmalı?

“İyi” yüksek hızlı internet bağlantısı olarak kabul edilen şey, aslında büyük ölçüde sizin internet hizmetiniz ile yapmayı planladığınız şeye bağlıdır.

8 – 16 Mbps Arası 

Yalnız veya az sayıda kişi ile birlikte yaşıyorsanız ve genelde sadece e-posta gönderiyor ve sosyal medya platformlarında vakit geçirip internette geziniyorsanız bazen Netflix, Youtube vb. platformlardan normal çözünürlükte video izliyorsanız, düşük hızlar (8 – 16 Mbps) bile ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.

24 – 35 Mbps Arası 

Yoğun bir şekilde HD ve 4K video izliyorsanız, en az 24 Mbps’lik internet hızına ihtiyacınız var demektir. Bağlantınızı paylaşan birden fazla kişi olacaksa, 35 Mbps veya daha üstü hızlara ihtiyacınız olacaktır.

 


50 – 100 Mbps Arası 

Aynı anda birden fazla HD ve 4K video izleyen, görüntülü görüşme yapan, çevrimiçi oyun oynayan ve bulutta büyük miktarda veriyi yedeklemeyi veya indirmeyi seven çok aktif internet kullanıcılarından oluşan bir aileniz varsa, en az 50’Mbps ve üstü bir hıza ihtiyacınız var demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.